Informacja o świadczeniach 500+ (okres zasiłkowy 2017/18)

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 sierpnia 2017

Osoby zainteresowane kontynuowaniem pobierania świadczeń 500+ (od 01-10-2017 r.), świadczeń rodzinnych (od 01-11-2017 r.) oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego (od 01-10- 2017 r.) już od 1 sierpnia 2017 roku będą mogły składać wnioski na nowy okres. 

Wnioski 500 + należy składać: 
- w formie papierowej za pośrednictwem poczty lub osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Suścu ul. Tomaszowska 4 (na miejscu można również otrzymać druki oraz uzyskać wszelkie informacje) w pokoju nr 9, kontakt telefoniczny 84 665 59 25
- w formie elektronicznej za pomocą: - ministerialnego Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia, www.empatia.mpips.gov.pl - Profilu Zaufanego, e-PUAP (www.epuap.gov.pl) - PUE ZUS (https://www.pue.zus.pl) - oraz bankowości elektronicznej (w przypadku banków, które udostępnią wniosek) 

Wnioski ze świadczeń rodzinnych oraz z funduszu alimentacyjnego należy składać: 
· w formie papierowej za pośrednictwem poczty lub osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w  Suścu ul. Tomaszowska 4 (na miejscu można również otrzymać druki oraz uzyskać wszelkie informacje) w pokoju nr 9.
· w formie elektronicznej za pomocą: - ministerialnego Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia, www.empatia.mpips.gov.pl - Profilu Zaufanego, e-PUAP (www.epuap.gov.pl

Wniosek złożony w sierpniu zapewni ciągłość świadczenia, tj. przyznanie świadczenia wychowawczego oraz wypłatę przyznanego świadczenia za miesiąc październik do 31 października 2017. Złożenie wniosku we wrześniu spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada2017. 

W przypadku gdy wniosek zostanie złożony w październiku, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia 2017. W przypadku złożenia wniosku w listopadzie, przyznanie i wypłata świadczenia nastąpi najpóźniej do 31 stycznia 2018. 

Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 grudnia do 31 stycznia 2018 roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku. 

WAŻNE: Złożenie wniosku później niż w październiku, spowoduje ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu zasiłkowego.

Formularze wniosków i innych dokumentów niezbędnych do ubiegania się o świadczenia wychowawcze można pobrać:
· w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Suścu ul. Tomaszowska 4, pokój nr 9
· lub na stronie: http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/wzory-wnioskow-o-swiadczenia-dla-rodzin/

Więcej informacji na specjalnej podstronie: http://www.lublin.uw.gov.pl/program-rodzina-500 

INFOLINIA 500+ 

Informujemy też, że od dnia 20 lipca 2017 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim działa infolinia dla wszystkich osób zainteresowanych programem „Rodzina 500+”. Infolinia jest aktywna od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 - 14.00 pod numerem tel. 81 74 24 240. Informacji udzielają pracownicy Wydziału Polityki Społecznej LUW w Lublinie.